W ostatnich dniach, na jednym z miejskich zalewów dostrzeżono zniszczenie jednego z elementów świątecznej oprawy. Chodzi o tereny przy alejkach, które otaczają zalew w Zambrowie. W związku z tym, Urząd Miasta Zambrów wyraził swoją troskę i apeluje do mieszkańców, aby byli bardziej uważni i reagowali na podobne incydenty.

Przygotowanie oraz dbanie o świąteczne dekoracje rozlokowane po całym mieście niewątpliwie generuje spore koszty. Toteż, absolutnie nie do zaakceptowania jest fakt, że między 04 a 07 grudnia doszło do aktu wandalizmu. Na spacerowych alejkach nad zalewem, w pobliżu ronda imienia Dmowskiego, ktoś uszkodził część ozdob – dokładniej mówiąc narty.

Urzędnicy miasta apelują do wszystkich mieszkańców: proszą o czujność i reakcję na tego typu sytuacje, które absolutnie nie powinny mieć miejsca w publicznej przestrzeni Zambrów. Wzywają również do odpowiedzialnego korzystania z elementów dekoracyjnych stworzonych z myślą o fotograficznych pamiątkach. Przypominają, aby nie używać siły podczas manipulowania elementami, które są integralną częścią stałej konstrukcji dekoracyjnej. Miasto należy do nas wszystkich – jak zaznacza Urząd Miasta Zambrów.