Dnia 10 lutego br. serca wielu ludzi po raz ósmy otworzyły się na potrzebujących podczas Charytatywnego Balu Samorządowego Gminy Zambrów. Wydarzenie, które połączyło radosną zabawę z licytacją przedmiotów w celu zdobycia funduszy dla chorych chłopców, zgromadziło dziewięćdziesiąt osób o wielkich sercach.

Ta wyjątkowa noc była wypełniona muzyką, którą dostarczył zespół „Doris”, a atmosfera pełna radości trwała aż do świtu. Ale głównym punktem programu było zebranie funduszy na rzecz Kacpra i Dawida Szablanowskich, młodych mieszkańców Zambrowa, którzy jako bliźniacy walczą z ciężkimi chorobami. Ich sytuacja poruszyła uczestników balu, którzy nie zawiedli oczekiwań i hojnie wspierali tę szlachetną inicjatywę.

Podczas ósmej edycji Balu Charytatywnego udało się zebrać niesamowitą kwotę 26.390 zł, bijąc tym samym rekord z poprzednich lat. To największa suma, jaką udało się zgromadzić w historii tego wydarzenia, co tylko potwierdza niezłomność i gotowość do pomocy społeczności.

Bal oficjalnie rozpoczął się kilka minut po godzinie 20:00, gdy sekretarz gminy Bogdan Pac przywitał zgromadzonych gości. Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos otworzył imprezę w towarzystwie dyrektora Centrum Kultury Gminy Zambrów Karoliny Ilczuk, Dawida Szablanowskiego i jego matki Mileny Wesołowskiej. Bliźniacy, na rzecz których zebrano pieniądze, cierpią na zaburzenia psychoruchowe i agenezję ciała modzelowatego, a także mają problemy mięśniowe i gastrologiczne. Co więcej, jeden z nich urodził się z wadą serca.