Kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zambrowie został uroczyście inaugurowany 3 października. Elementem otwarcia była muzyczna celebracja, podczas której odgłosy „Gaudeamus igitur” napełniły wnętrze sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Melodię wykonywał Chór Uniwersytecki, działający pod batutą pani Olgi Dąbrowskiej, a wspomagał go pan Andrzej Knapkiewicz grający na instrumencie.

Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Zambrów – Kazimierz Dąbrowski, Marta Konopka – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie oraz Przewodnicząca Zarządu Uniwersytetu III Wieku – Celina Tymińska. Spotkanie cieszyło się również dużym zainteresowaniem ze strony instruktorów i studentów.

Uniwersytet III Wieku to miejsce stworzone przede wszystkim przez studentów i dla studentów. W ofercie edukacyjnej znajduje się mnóstwo zajęć dydaktycznych. Przez pięć dni w tygodniu, uczestnicy mogą korzystać z różnorodnych kursów i warsztatów, takich jak Trening Pamięci, Dyskusyjny Klub Filmowy, Kino Konesera, Salon Literacki czy zajęcia z rysunku i malarstwa. W programie znalazły się również ćwiczenia z pilatesu, aerobiku oraz pływania. Nowość stanowią zabawy dla nieco starszych nastolatków oraz seria wycieczek krajoznawczych „Cztery pory Roku”.