Aleksander Rytelewski z Zambrowa to kolejna osoba, na której leczenie warto przekazać 1% podatku za miniony rok, a także wspomóc zbiórkę na rzecz chłopca.

Powoli rozpoczyna się rozliczanie PIT. Trwa kampania podatkowa za 2021 rok. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu PIT 1% swojego podatku. 

Może warto pomóc Olkowi Rytelewskiemu z Zambrowa? Chłopiec urodził się z bardzo rzadką wadą rozwojową ośrodkowego układu nerwowego – schizencefaliia. W konsekwencji jego lewa strona ciała jest dużo słabsza. Olek od małego walczy o swoją sprawność. Dodatkowo od czterech lat cierpi na padaczkę lekooporną. May Aleksander wymaga stałej terapii, która jest bardzo kosztowna. 

Nieskończona ilość badań i leków przerastają rodziców Olka. Rytelewscy mają nadzieję, że uda im się zebrać pieniądze na terapię i rehabilitację. Pragną, aby ich dziecko w miarę możliwości normalnie funkcjonowało w społeczeństwie oraz miało kontakt z rówieśnikami. 

Jak przekazać 1%?

Aleksander jest podopiecznym Fundacji Avalon. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz chłopca, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2021 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000270809, z dopiskiem cel szczegółowy: Aleksander Rytelewski. To wszystko, zaledwie kilkanaście sekund. Następnie urząd skarbowy przekaże niezbędne środki na konto wskazanej organizacji.

Wiadomo, że nie jest to jedyne chore dziecko w okolicy. Fundacja Avalon posiada ogromną ilość podopiecznych, którzy potrzebują pomocy. Każdy musi zdecydować komu woli pomóc. Decyzje te mogą być trudne, ale na pewno warte podjęcia tego niewielkiego wysiłku. Miejmy nadzieję, że rodzicom Olka uda się zebrać wystarczającą kwotę i chłopiec rozpocznie szybko niezbędną terapię.