Chciałbym podzielić się z Państwem informacją, którą otrzymaliśmy bezpośrednio od Łukasza Wiśniewskiego, inicjatora i organizatora zbliżającego się protestu rolników. Wydarzenie to ma mieć miejsce 20 marca, a niniejszy przekaz jest szczególnie dedykowany tym, którzy planują w nim uczestniczyć.

Zwróćmy uwagę na to, co prezentuje nam informacja od organizatorów. Apelują oni o dbanie o porządek oraz o zachowanie odpowiedniej kultury osobistej podczas trwania strajku. Wyraźnie podkreślają, że szanowanie pracy organizatorów jest niezwykle istotne. Zaznaczają również, że będą zmuszeni sprzątać po protestujących, jeśli ci ostatni nie zachowają czystości.

Organizatorzy protestu jednoznacznie zabraniają wylewania obornika, gnojówki czy rozrzucania słomy. Przekazują też informację, której dostarczyła im policja – każda osoba, która przybędzie na miejsce protestu beczkowozem lub przyczepą/rozrzutnikiem, zostanie poproszona o okazanie dokumentów.

Apelują również do uczestników, aby przyjeżdżali na miejsce strajku jedynie ciągnikami lub samochodami. Ciągniki będą mogły zająć jeden pas ruchu wzdłuż ulicy Fabrycznej, natomiast w przypadku braku miejsca, funkcjonariusze policji będą kierować rolników na parking znajdujący się przy dawnym zakładzie ZAMTEX.

Osoby, które wyrażą chęć udziału w paradzie od Wysokiego Mazowieckiego, powinny stawić się na placu przy Stacji paliw w Jabłonce o godzinie 9.30.