Zambrowski Urząd Skarbowy ma zamiar przeprowadzić dyżury, mające na celu udzielenie pomocy osobom z niepełnosprawnościami w procesie składania rocznego zeznania podatkowego PIT. Wszystko to jest częścią inicjatywy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), która do 30 kwietnia 2024 r. zamierza wspierać osoby, które mają trudności z rozliczeniem podatków. Pomoc ta jest możliwa po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania za pomocą systemu rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym.

Pracownicy zambrowskiego urzędu skarbowego otwierają swoje drzwi dla wszystkich osób potrzebujących wsparcia w sprawach podatkowych, a szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami. Zwracają się przede wszystkim do osób niewidomych i niedowidzących, zapraszając ich na specjalne dyżury podatkowe, podczas których będą mogli uzyskać informacje na temat obowiązków podatkowych i pomocy w rozliczeniu PIT za rok 2023.

Spotkania odbędą się w następujących terminach:
27 marca 2024 roku (środa),
28 marca 2024 roku (czwartek),
29 marca 2024 roku (piątek).
Specjaliści od podatków będą dostępni dla potrzebujących w godzinach od 14:00 do 15:00, w Sali Obsługi Podatników znajdującej się na parterze budynku Urzędu Skarbowego w Zambrowie, przy ul. Jantarowej 16. Aby ułatwić poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, budynek jest wyposażony w podjazd.