Na terenie stadionu miejskiego w Zambrowie powstaną nowe korty tenisowe. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z nowego sportowego obiektu będą mieć do dyspozycji cztery korty, w tym jeden zadaszony. Grać w tenisa będzie można zatem zarówno w lecie, jak i w zimie.

Nowe korty tenisowe powstają na terenie stadionu miejskiego w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Inwestycja ta przewiduje wybudowanie trzech odkrytych i jednego krytego kortu.

Trzy odkryte korty będą się znajdować na polu prostokąta o bokach 52,5 x 36 m, natomiast kort kryty będzie w hali o wymiarach 36 x 18 m. Wszystkie obiekty będą posiadały nawierzchnię typu „mączka syntetyczna” i będzie ona instalowana na podbudowie betonowej. Nawierzchnia będzie składała się ze sztucznej trawy i wypełnienia piaskiem kwarcowym oraz syntetyczną mączką CLAY.

Kort kryty ma być zadaszony stałą halą z konstrukcją typu namiotowego i wyposażony w sztuczne oświetlenie. Hala ta będzie wyposażona w sztuczne oświetlenie. Oprawy oświetleniowe ze źródłami LED będą zainstalowane na masztach stalowych. Oprócz tego wykonawca zadba o ogrzewanie, dzięki czemu będzie można korzystać z krytego kortu w sezonie jesienno-zimowym. 

Korty zewnętrzne zostaną natomiast oświetlone naświetlaczami na słupach stalowych. Wokół kortów odkrytych wykonane będzie ogrodzenie wysokości ok. 2 m zintegrowane z piłkochwytami o wysokości 4,0 m. Piłkochwyt od strony boiska będzie miał wysokość 6,0 m. 

Projektem i wykonaniem kortów zajmuje się przedsiębiorstwo InterHall Sp. z o.o. z Katowic. Podczas przeprowadzonego w ubiegłym roku przetargu przez Miasto Zambrów, spółka ta  zaoferowała kwotę prawie 3 mln złotych. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2022 roku.

Dzięki tej inwestycji w Zambrowie szkolić się będą przyszli tenisiści, którzy być może będą następcami słynnej ostatnio Igi Świątek? Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że inwestycja przebiegnie według planu i wykonawca odda obiekt w terminie.