Olimpia Zambrów to piłkarski klub występujący obecnie w III lidze, który założony został już w 1953 roku. W tamtym czasie patronem tej drużyny był Zambrowski Zakład Przemysłu Bawełnianego, dlatego początkowa jej nazwa brzmiała „Włókniarz”.

Od początku sezonu Zambrowianie na pełnych obrotach

15 sierpnia miał miejsce mecz Olimpii Zambrów z drużyną ŁKS 1926 Łomża, w którym piłkarze z Zambrowa wygrali z wynikiem 3:1.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł dość późno, bo dopiero w drugiej połowie  meczu, w okolicach pięćdziesiątej minuty. Był to celny strzał w kierunku bramki wyprowadzony przez jednego z zawodników drużyny gości z klubu ŁKS. Mimo to jednak, już po pięciu minutach wynik został wyrównany przez Rafała Kalinowskiego.

Kolejny, drugi gol padł w 64 minucie w wyniku doskonałego strzału Michała Grochowskiego, dzięki któremu Olimpia wyszła na prowadzenie.

Ostatni, trzeci z kolei celny strzał na bramkę przeciwnika został skierowany przez Patryka Malinowskiego, co dało dwa punkty przewagi. Zawodnicy z ŁKSu nie zdobyli już drugiego punktu.

Duże zmiany kadry w drużynie Olimpia Zambrów

Warto zwrócić uwagę na spore zmiany, jakie zaszły od ostatniego, pechowego sezonu w Olimpii. Drużynę opuściło czternastu zawodników, natomiast zasiliło kolejnych trzynastu nowych.

Osoby, które odeszły z zespołu to głównie obcokrajowcy, którzy występowali w biało-niebieskich barwach drużyny w ostatnim sezonie, a także kilku innych piłkarzy, którzy osłabiali wyniki zambrowskiej drużyny piłkarskiej.

Na szczęście w dalszym ciągu będzie można podziwiać na meczach Olimpii Zambrów króla strzelców ostatniego sezonu, którym był Kamil Zalewski.

Jak można zauważyć, Olimpia prężnie się rozwija, do tego sprzyja jej dobra passa, a piłkarze ciężko pracują na zadowalający efekt. Oby tak dalej!