Olimpia Zambrów oraz GKS 1984 Rutki zostaną dofinansowane przez województwo podlaskie. Przeznaczone kwoty sumują się w kilkudziesięciu tysiącach złotych. To wspaniała wiadomość dla lokalnych sportowców i klubów.

Podczas ostatniej konferencji marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz członek zarządu Marek Malinowski przedstawili szczegóły dotyczące wsparcia podlaskiego sportu. Według Kosickiego, w 2022 roku zarząd województwa przeznaczył na sport 8,5 mln zł, co świadczy o większym dofinansowaniu sportowym niż poprzedni zarząd. Od początku obecnej kadencji na sport przeznaczono 27,5 mln zł. Przez ponad trzy lata obecny zarząd zainwestował w tę kategorię znacznie więcej, niż poprzednicy w latach 2011–2018, kiedy łącznie dotacje na ten cel wyniosły 21 mln zł. Jak podkreśla marszałek, to nie koniec sportowych dotacji. Przed Podlasiem jeszcze wsparcie sportowej elity, czyli Team Podlaskie, nagrody sportowe i kolejne półroczne dotacje dla drużyn grających w najwyższych ligach.

Z puli 8,5 mln zł ponad 3,3 mln zł trafi do podlaskich klubów sportowych siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa stołowego i futsalu. Następne 3 mln zł województwo postanowiło rozdzielić pomiędzy drużyny występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych. Natomiast na przygotowanie zawodników młodzieżowych oraz organizację wydarzeń sportowych przeznaczono 2,2 mln zł.

Wsparcie z budżetu województwa otrzyma niemal 50 piłkarskich klubów, które swoje mecze rozgrywają na poziomach od II ligi do A-klasy. W tym gronie znalazły się dwa zespoły piłkarskie z powiatu zambrowskiego, czyli Olimpia Zambrów i GKS 1984 Rutki.

Na realizację projektu pt. „Szkolenie oraz udział w rozgrywkach ligowych drużyny seniora piłki nożnej ZKS OLIMPIA Zambrów w roku 2022” klubowi przyznano 50 tys. zł. Natomiast drużyna z Rutek-Kossak na „Organizację treningów i rozgrywek drużyny seniorskiej KOS 1984 Rutki” otrzyma 30 tys. zł.