Dwie mieszkanki powiatu zambrowskiego, Magdalena Story i Zofia Rakowska znalazły się wśród 16 finalistek Miss Ziemi Łomżyńskiej 2022. Finał odbędzie się już w maju. Gratulacje!

Sesja zdjęciowa dziewcząt odbyła się w pięknych wnętrzach Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Fotografem, który uwiecznił piękno młodych dam jest Paweł Wądołowski. Właścicielką konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej jest Anna Kurządkowska-Kosińska, zaś koordynatorką projektu Klaudia Piaścik. Finał konkursu, podczas którego poznamy tegoroczną Miss, odbędzie się w maju.

Kim są zambrowskie finalistki?

Magdalena Story ma 23 lata i jest studentką IV roku fizjoterapii i II roku pedagogiki w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Wolne chwile lubi spędzać aktywnie, spotykając się ze znajomymi. Jej pasją jest sport, który towarzyszy jej od najmłodszych lat oraz kwestie związane z fizjoterapią. Dla Magdy najważniejsze w życiu są miłość i rodzina. Zapytana o to, co najbardziej ceni w drugim człowieku, odpowiedziała, że szczerość, empatię oraz umiejętność okazywania wzajemnego szacunku. Największym autorytetem jest dla niej mama, która ją wychowała i nauczyła, że ciężką pracą można osiągnąć wiele. W życiu stara się kierować mottem: „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”, dlatego też chętnie podejmuje nowe wyzwania. W przyszłości chciałaby zostać fizjoterapeutką i pracować z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Zofia Rakowska jest młodsza od Magdaleny. Ma 18 lat i jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. Od dłuższego czasu pasjonuje się stylizacją paznokci. Jak sama mówi, uwielbia to robić, a liczba jej certyfikatów związanych z tym zajęciem stale się powiększa. Dla Zosi najważniejsza jest rodzina oraz inni ludzie. Lubi ludzi szczerych oraz nieść pomoc potrzebującym – wielokrotnie była wolontariuszką. Największym autorytetem jest dla niej, podobnie jak u Magdy, mama, która nigdy się nie poddaje i jest w stanie udźwignąć bardzo wiele. W przyszłości Zosia chciałaby zostać stylistką paznokci oraz otworzyć swój własny salon.

Magdalenie i Zofii życzymy powodzenia!