W zeszły piątek, 22 lipca, odbył się wernisaż wystawy małżeństwa Magdaleny i Wojciecha Rusieckich pt. „Foto Rysunek Grafika”. Prace artystów można oglądać w Galerii Sztuki „Labirynt” Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Piątkowy wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem wśród miłośników sztuki. Odbiorcy mieli okazję zobaczyć prace wykonane w różnych technikach, od fotografii, przez rysunek, po grafikę. Oglądający próbowali odszyfrować z formalnie zawiłych dzieł realne obiekty i trzeba przyznać, że im się to udawało. Poza podziwianiem znakomitych prac, przybyli na wernisaż mogli również zobaczyć narzędzia niezbędne do wykonania linorytu. 

Jak mówią sami Rusieccy, w tytule wystawy zaprezentowali trzy techniki, którymi obecnie artystycznie się zajmują. Fotografia – prezentuje pejzaż, który jest jedynie pretekstem do ukazania ciekawych faktur i struktur fotografowanych obiektów. Rysunek – pokazuje piękną architekturę drewnianą, niestety zanikającą i niszczejącą obecnie. Grafika – to zestaw miniatur odbitych w technice linorytu tworzących opowieść o otaczającej nas przyrodzie.

Cała wystawa ukazuje wysoki poziom wykonania i staranności, a także wywołuje niezwykłe emocje oraz głębokie przemyślenia. Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia Galerii Sztuki „Labirynt” jeszcze przez miesiąc, do 26 sierpnia.

Kim są Rusieccy?

Magdalena Rusiecka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 15 lat pracuje z uzdolnioną młodzieżą w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży jako nauczyciel technik graficznych.

Wojciech Rusiecki ukończył wychowanie plastyczne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz rysunkiem. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, konkursach oraz plenerach malarskich. Laureat kilku nagród i wyróżnień za działalność artystyczną. Obecnie jest nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie.