Marzena Grabowska jest inicjatorką wydarzenia mającego na celu zebranie funduszy dla domów dziecka w Zambrowie i Łomży. Zaskakująco, wsparcie niespodziewanie nadeszło aż z Kanady od Ryszarda Rudzkiego, który prowadzi tam firmę handlującą jednośladami.

Motocykl BMW R75, pochodzący z epoki lat 70. XX wieku, stał się głównym bohaterem tej akcji. Kiedyś został zakupiony na amerykańskiej aukcji charytatywnej, a teraz po przeprowadzeniu w nim drobnych napraw, takich jak czyszczenie gaźników czy wymiana olejów, znów stanął w centrum uwagi. Mimo iż maszyna ta jest oldtimerem i widać na niej znamiona czasu, jej silnik działa płynnie, a skrzynia biegów nie sprawia żadnych problemów. Jak jednak mówi Ryszard Rudzki, aby przywrócić mu pierwotny blask, potrzebne będzie zaangażowanie i trochę pracy. Decyzja o przekazaniu motocykla na aukcję była podyktowana chęcią pomocy najbardziej potrzebującym – dzieciom.

Środki z licytacji motocykla zostaną w całości przekazane na zbiórkę organizowaną przez Marzenę Grabowską. Wszystkie fundusze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu AGD dla domów dziecka w Zambrowie, Łomży i Długoborzu. Jak mówi Marzena Grabowska, jest to cel, który motywuje do dalszych działań i mobilizuje do pomocy.