Już po raz trzeci w tym roku wystartował rajd z cyklu „Zambrów na rowery 2022”. Celem ostatniej wycieczki było Wysokie Mazowieckie. Jak zwykle Zambrowianie osiągnęli wysoką frekwencję. 

Wczoraj, 3 lipca 2022 roku, wyruszył trzeci w tym roku otwarty rajd rowerowy pod hasłem „Zambrów na rowery 2022” organizowany przez Urząd Miasta Zambrów i Stowarzyszenie Sportowe SPORTEAM. Inauguracja sezonu 2022 miała miejsce 8 maja. Wtedy cykliści udali się do Czerwonego Boru. Natomiast drugi rajd, 5 czerwca prowadził na Górę Królowej Bony w miejscowości Stara Łomża nad Rzeką.

Tym razem rowerzyści wystartowali o godzinie 10:00 z targowicy miejskiej. Miejscem docelowym wyprawy było Wysokie Mazowieckie.

Rowerzyści mieli do pokonania trasę o długości około 50 km w obie strony. Trasa przejazdu prowadziła przez ulicę Grabowską, a potem przez miejscowości: Wola Zambrzycka, Szczodruchy, Jabłonka Kościelna, Tybory Kamianka i Osipy Lepertowizna. W Wysokiem Mazowieckiem przejazd odbył się ulicami: Warszawską, Żwirki i Wigury i ul. Ludową.

Na powrocie trasa biegła ulicami Wysokiego Mazowieckiego ( ul. Ludowa, ul. Przechodnia i ul. Podlaska) a także przez następujące miejscowości: Michałki, Wólka Mała, Miodusy Stok, Zaręby-Świeżki, Stary Skarżyn oraz Długobórz. Zakończenie wyprawy nastąpiło na parkingu przy kościele Św. Józefa w Zambrowie.

Jakie rajdy rowerowe są jeszcze planowane w tym roku?

Komu nie udało się do tej pory wystartować w rajdzie, nic straconego. Jest zaplanowanych jeszcze kilka tras i terminów do wykorzystania.

Rajdy krótkie ok. 50 km w obie strony:

  • 7 sierpnia – Rutki-Kossaki

Rajd długi ponad 100 km w obie strony:

  • 4 września – Kurowo/Waniewo

Pozostałe imprezy rowerowe:

  • 10 września – Rajd szlakiem bitwy o Zambrów
  • 13 sierpnia – Pielgrzymka do Hodyszewa