Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie bardzo aktywnie spędzili zimowe ferie. Wraz z opiekunami odwiedzili Kudowę-Zdrój, gdzie zwiedzili okoliczne atrakcje oraz zjechali ze stoku narciarskiego!

Ferie zimowe dobiegły już końca, ale uczniowie z zambrowskiej „Piątki” nadal wspominają zimowe szaleństwa w Kudowie-Zdroju. Najmłodszych wzięły pod opiekę: siostra Angela Mencfel, Karolina Murawska, Milena Ostrowska i Kinga Rosińska.

Na wycieczkę wybrało się aż 45 uczniów, którzy w pierwszej kolejności wybrali się na stok narciarski. Niektórzy jeździli bez większych problemów, dla innych było to pierwsze spotkanie z nartami. Wszyscy byli jednak zadowoleni i usatysfakcjonowani. Najważniejsze, że pogoda dopisała, ponieważ już pierwszego dnia czekała na uczestników niespodzianka. Organizatorzy zaprosili ich na kulig, który zakończył się ogniskiem i bitwą na śnieżki, a dodatkową atrakcją była nauka jazdy konnej.

Poza jazdą na nartach młodzi zambrowianie zwiedzali również okoliczne atrakcje. Mogli na własne oczy ujrzeć Jaskinię Niedźwiedzia, wziąć udział w halowych meczach, popluskać się w basenie, pospacerować po okolicy i posmakować wody źródlanej. Nie od dziś atrakcją są warsztaty czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach oraz zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Kudowie. Tego wszystkiego mogli zasmakować uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Warto jeszcze wspomnieć o odwiedzinach w Muzeum Zabawek, gdzie odbyły się warsztaty, na których wykonano własnoręcznie drewniane zabawki. Ponadto zwiedzono Goair – powietrzne miasto we Wrocławiu i twierdzę Kłodzko.

Podziękowania

Organizatorki wyjazdu serdecznie chciały podziękować rodzicom za wkład finansowy w podróż. Podziękowanie złożono również do Urzędu Miasta Zambrów, Banku Spółdzielczego w Zambrowie, pani Ewie Krajewskiej- Gregorek – właścicielce Centrum Handlowego Gregorek, właścicielom Apteki Zambrowskiej, Księdzu Dziekanowi Wojciechowi Nowackiemu oraz Siostrze Przełożonej Joannie Smaczny za wsparcie finansowe jak i duchowe.