Władze miejskie Zambrów podjęły decyzję o rozpoczęciu postępowania przetargowego na realizację projektu budowy infrastruktury dedykowanej pieszym i rowerzystom. Plany obejmują stworzenie nowego ciągu komunikacyjnego wzdłuż ulicy Białostockiej, poczynając od skrzyżowania typu rondo z ulicą Bema, a kończąc na rondzie z ulicą Generała Władysława Andersa.

Do głównych obowiązków wyłonionego w postępowaniu wykonawcy będzie należało wykonanie kompleksowego projektu, a następnie realizacja budowy zarówno ścieżki rowerowej, jak i chodnika dla pieszych. Infrastruktura ta ma powstać przy gminnej arterii komunikacyjnej – ulicy Białostockiej. Planowany odcinek tej drogi ma długość około 0,5 kilometra – od Ronda Zesłańców Sybiru do skrzyżowania z gminną drogą na wysokości ulicy Generała Władysława Andersa.

Ostateczny termin na zgłoszenie oferty w ramach tego przetargu upływa 4 lipca 2024 roku. Projekt ten jest istotnym krokiem w kierunku poprawy warunków dla pieszych i rowerzystów na terenie miasta Zambrów, a także znaczącym elementem, promującym zdrowszy i bardziej ekologiczny styl życia.