Białostoccy meteorolodzy przedłużyli na kolejną dobę pierwszy stopień zagrożenia marznącymi opadami. Drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie. Należy zachować szczególną ostrożność.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku przedłużyli ostrzeżenie przed opadami marznącego deszczu i mżawki powodujących gołoledź. Na terenie całego województwa podlaskiego wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia. Alarm potrwa do 11 grudnia, do godziny 7.30, jednak może być znów przedłużony. 

Kierowcy powinni być bardzo czujni podczas jazdy. Gołoledź prowadzi do bardzo śliskiej nawierzchni, zwłaszcza na drogach osiedlowych i lokalnych, na przykład gminnych oraz powiatowych. Wszyscy poruszający się w tych dniach na większe lub mniejsze odległości proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności na łukach dróg, skrzyżowaniach, a także parkingach.

Prognoza pogody na dziś i jutro

Na piątek przewidywane jest całkowite zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy chmury mogą się kumulować. Miejscami wystąpią słabe opady śniegu. Możliwe również marznące opady deszczu ze śniegiem oraz deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Druga połowa nocy minie w atmosferze silnego zamglenia. Możliwa jest mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny.

Sobotni poranek ma być zachmurzony i zamglony. Podobnie jak w nocy mgła może znacznie ograniczać widzialność i długo się utrzymywać. W dzień prawdopodobne są miejscowe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby zmienny.

Więcej informacji o tym, jak uważać na gołoledź można przeczytać w tym artykule.