Po raz kolejny do zambrowskiej szkoły muzycznej zawitała Filharmonia Narodowa. Jak zwykle koncert był na wysokim poziomie i pozostający w pamięci. 

14 grudnia 2021 roku W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie odbył się kolejny koncert z cyklu „Spotkania z Muzyką”. Tym razem słuchacze mogli przenieść się do Warszawy lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Muzycy i tancerze zaprezentowali utwory związane ze stolicą z czasów dwudziestolecia międzywojennego.

Na występ złożyło się kilka scen, które przedstawiały perypetie bohatera zmierzającego na spotkanie ze swoją narzeczoną. Tłem dla wydarzeń były Aleje Jerozolimskie, ulica Gnojna czy hotel Bristol. Muzycy i tancerze zaprezentowali wysoki poziom artystyczny oraz pozostawili wiele miłych wrażeń. Był to fantastyczny prezent świąteczny dla kochających muzykę słuchaczy. 

Kilka słów o cyklu

„Spotkania z Muzyką” to projekt Filharmonii Narodowej, która w ramach działań edukacyjnych organizuje liczne koncerty w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich, ośrodkach kultury oraz we wszystkich instytucjach, w których są zainteresowani muzyką słuchacze. Działalność Filharmonii istnieje już od kilkudziesięciu lat. Inicjatywa ta jest szansą na rozwój zainteresowań muzycznych, pozwala  poznawać różne gatunki muzyczne i style oraz podpatrywać grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy. Kolejne koncerty z cyklu „Spotkania z Muzyką już w przyszłym roku. Mieszkańcy Zambrowa i okolic nie mogą się doczekać.