1 grudnia 2023 roku miało miejsce oficjalne odkrycie rzeźby Zofii Niedziałkowskiej, która znajduje się na ławeczce przed Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrołęce. Projekt został wykonany przez Michała Selerowskiego, artystę pochodzącego z Zambrowa.

Na placu, który jest położony przed ostrołęcką placówką edukacyjną, ulokowano ławeczkę z rzeźbą przedstawiającą Zofię Niedziałkowską. Na uroczystość jej odsłonięcia przybyli liczni goście, w tym dyrekcja szkoły i przedstawiciele władz samorządowych. Zofia Niedziałkowska cieszyła się uznanie jako długotrwała badaczka historii swojego miasta – Ostrołęki, a także autorka obszernej monografii poświęconej temu miejscu. Celem zaprezentowania i odsłonięcia ławeczki było promowanie działań i wkładu Zofii Niedziałkowskiej w społeczności lokalnej.

W uroczystości odsłonięcia pojawiał się również twórca rzeźby, Michał Selerowski, który pochodzi i tworzy w Zambrowie. Stworzona przez niego rzeźba została odlana w odlewni znajdującej się pod Kielcami. Warto zaznaczyć, że Michał Selerowski ma na swoim koncie wiele innych rzeźb rozsianych po całej Polsce. Do najbardziej znanych należą między innymi pomnik Hanki Bielickiej na ulicy Farnej w Łomży, pomnik Gustawa Holoubka w Międzyzdrojach, tablica pamiątkowa Krzysztofa Komedy Trzcińskiego na gmachu NBP przy ul. Marcinkowskiego w Poznaniu, pomnik Jana Machulskiego (w roli Henryka Kwinto) w Międzyzdrojach , pomnik Beaty z Albatrosa w Augustowie czy też pomnik Janusza Panasewicza w Olecku.