Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie doprowadziła do rozwiązania kwestii narkotykowej w jednym z małych miasteczek koło Zambrów. Ich starannie przeprowadzone dochodzenie pozwoliło na odkrycie lokalizacji laboratorium, w którym produkowano substancje psychoaktywne.

Podczas operacji antynarkotykowej policjanci zdołali przejąć kontrolę nad ponad 200 kilogramami narkotyków. Głównym sprawcą działalności narkotykowej był 41-letni obywatel gminy Zambrów. Z relacji rzecznika prasowego lubelskiej policji, nadkomisarza Andrzeja Fijołka, wynika, że mężczyzna ten prowadził produkcję narkotyków na prywatnej posesji.

W trakcie przeszukania miejsca produkcji odkryto laboratorium wyposażone w dwa reaktory. W sumie zabezpieczono ponad 200 kg substancji, która była na różnych etapach procesu krystalizacji klefedronu. Większość tej substancji umieszczono w lodówkach. Dodatkowo, w domu na terenie posesji znaleziono i zabezpieczono ponad 800 g gotowego narkotyku. Na miejscu zdarzenia zatrzymano 41-letniego mieszkańca Zambrów, obecnie oskarżonego o wytworzenie dużej ilości narkotyków. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.