Każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji pomagającej hospicjom, domom dziecka i domom samotnej matki.

„Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której już od kilku lat zaprasza Fundacja Małych Stópek. Paczki trafiają nie tylko do wyżej wymienionych instytucji, ale również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. W zeszłym roku zebrano prezenty w wysokości aż 2 milionów dolarów. 

Mieszkańcy Zambrowa po raz kolejny będą mieć okazję do wzięcia udziału w akcji. Po raz drugi koordynatorką akcji została pani Diana Zaręba, właścicielka Gabinetu Rehabilitacji i Osteopatii. To właśnie przed jej placówką stanie choinka, pod którą będzie można zostawiać prezenty. 

Jak wspomina pani Diana, w zeszłym roku udało zebrać ponad 700 produktów higienicznych, zabawek, ubranek i aż 1914 pampersów. Koordynatorka ma nadzieję, że w tym roku uda się zebrać równie wiele, a może nawet pobić rekord.

Jak zrobić “paczuszkę dla maluszka”?

Jeśli ktoś chce się włączyć w akcję, powinien przygotować paczkę między 28 listopada 2021 a 6 stycznia 2022. Do środka można wkładać najbardziej potrzebne rzeczy dla najmłodszych, czyli wszelkie artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy oraz mydła.

Wszystkie paczki zostawia się pod choinką przed Gabinetem rehabilitacji pani Diany, mieszczącym się na III piętrze w budynku Pływalni Miejskiej Delfin w Zambrowie.

Nie wszystkie maluchy mogą dorastać wśród rodzinnego ciepła, w swoim pokoju czy przeżywać atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Można im pomóc chociaż w ten prosty sposób. Warto zrobić dobry uczynek w ten szczególny czas zbliżających się Świąt.