Dzięki porozumieniu więzienia w Czerwonym Borze oraz stowarzyszenia sportowego z Łomży, grupa więźniów będzie mogła wziąć udział w licznych imprezach i zawodach sportowych.

Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze Zbigniew Jankowski podpisał porozumienie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich “Biegamy dla Zdrowia” w Łomży. Pomysłodawcą porozumienia był wychowawca sportowy w Zakładzie Karnym. To fantastyczna inicjatywa, która pozwoli więźniom na produktywne spędzenie czasu. Jest to również ważny krok w procesie resocjalizacji. Szczególnie sport jest dziedziną, która łączy ludzi, daje im wiele satysfakcji oraz pomaga pozbyć się problemów i nabrać pewności siebie. 

W planach jest już wspólne zorganizowanie pierwszej imprezy biegowej na terenie zakładu karnego – „Bieg wilczym tropem”. 

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia” to organizacja zrzeszająca entuzjastów i miłośników ruchu na świeżym powietrzu oraz troski o zdrowie i środowisko. Celem grupy jest krzewienie kultury fizycznej, a w szczególności popularyzowanie idei biegania oraz działanie na rzecz integracji i rozwoju lokalnego środowiska społecznego. Stowarzyszenie wspiera inicjatywy z zakresu sportu, edukacji, ochrony środowiska, praw człowieka, ochrony zdrowia, rozwoju regionalnego i lokalnego oraz pomocy społecznej. 

Przede wszystkim zdrowie i zabawa

Bieganie to świetny sport dla prawie każdego. Dzięki aktywnemu ruchowi ciało dostaje duży zastrzyk energii i tlenu. Dobry przepływ krwi oraz dotlenienie fantastycznie wpływają na zdrowie psychiczne, myślenie, kreatywność. 

Działania takie jak zaplanowane imprezy sportowe z udziałem więźniów to częste sposoby na integrowanie mieszkańców miast. Towarzyskie bieganie to świetny sposób na organizowanie eventów, które mają na celu zacieśnienie ludzkich relacji.