Zambrowscy funkcjonariusze wykazali się dużą uważnością. Znaleźli skradzionego tira, który wart jest blisko 600 tysięcy złotych.

Policjanci z Zambrowa otrzymali informację o tym, że drogą krajową S8 może poruszać się samochód ciężarowy z naczepą, który został skradziony na terenie Niemiec. Mundurowi zatrzymali pojazd w pobliżu Wiśniewa. Okazało się, że marka tira rzeczywiście zgadzała się z tą z ogłoszenia, jednak numery rejestracyjne były inne. Podczas kontroli policjanci zauważyli również, że numery VIN w samochodzie i naczepie różnią się od tych znajdujących się w dowodach rejestracyjnych.  

Pojazd rzeczywiście został skradziony na terenie Niemiec i miał trafić na Litwę. Jego wartość oszacowano na blisko 600 tysięcy złotych.

Kierowcą tira był 41-letni Rosjanin, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pojazd natomiast został odholowany na policyjny parking.

Wartość zestawu pojazdów oszacowano na blisko 600 tysięcy złotych. Obywatel Rosji usłyszał już zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.