Lwy, słonie, małpy i parzące słońce to tylki niektóre tematy, które mogli usłyczeć uczniowie z SP 4 w Zambrowie. Robert Gondek przeniósł najmłodszych do świata dzikiej natury i zainspirował do zgłębiania tajemnic Afryki.

Uczniowie klas III B, C i D Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie odbyli bardzo ciekawe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Do placówki bowiem zawitał podróżnik Robert Gondek, który opowiedział uczniom o Afryce i swoich podróżach po tym kontynencie. Nie zabrakło zdjęć, filmów, barwnych historii i pięknych pamiątek.

W swojej inspirującej prezentacji podróżnik pokazał uczniom Afrykę na wielu poziomach. Trzecioklasiści zobaczyli zdjęcia i filmiki przedstawiające lwy, słonie, hipopotamy, goryle i szympansy. Dzieci doskonale się bawiły słuchając, z wypiekami na twarzach, barwnych historii. Po spotkaniu przyszła pora na wspólną fotografię z podróżnikiem oraz możliwość nabycia książek, zdjęć, a także figurek przedstawiających afrykańską faunę.

Jeśli chcesz, żeby twoje pociechy ujrzały afrykańskie zwierzeta na żywo, warto wybrać się do wrocławskiego zoo, gdzie znajduje się niesamowite Afrykarium.

Kim jest Robert Gondek?

Robert Gondek urodził się w 1976 roku. Z wykształcenia jest ekonomistą, a z zamiłowania podróżnikiem, fotografem i pasjonatem Afryki. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od 2008 roku realizuje projekt ph. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Do sierpnia 2020 roku udało mu się odwiedzić 20 państw w Afryce. Za konsekwencję w realizacji projektu został wyróżniony podczas festiwalu podróżniczego Kolosy 2016 w Gdyni w kategorii „Wyczyn roku”.

Gondek organizuje również profesjonalne pokazy podróżnicze w całej Polsce, za które otrzymywał liczne również nagrody podczas festiwali podróżniczych. Oprócz tego osobiście pilotuje wyprawy do afrykańskich krajów. Jego ciekawe teksty i zdjęcia z wypraw można znaleźć magazynach takich jak, „National Geographic Traveler”, „Podróże”, „Poznaj Świat”, „n.p.m.” Magazyn Turystyki Górskiej i „All Inclusive”.