Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL odwiedzi Śniadowo, aby porozmawiać z mieszkańcami o ważnych kwestiach. Spotkanie ma się odbyć w ramach projektu „Zielona Niedziela”, czyli stu spotkań w całej Polsce organizowanych przez posłów, samorządowców i działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie, przy ul. Ostrołęcka 13 odbędzie się spotkanie, którego gościem będzie Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. 

Jak informuje sam prezes, omawiane będą różne problemy, ale jednym z ważniejszych będzie brak żywności.Kosiniak-Kamysz zaprezentuje propozycje PSL na zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego. W najbliższą niedzielę, w całej Polsce, odbędą się podobne spotkania dotyczące sytuacji w rolnictwie i jej wpływu na ceny oraz portfele Polaków.

Stefan Krajewski, poseł PSL mówi, że partia stale rozmawia zarówno z producentami żywności, jak i konsumentami. Reprezentanci pragną bronić zdrowych, polskich produktów, a bezpieczeństwo żywnościowe jest podstawą racji stanu.

Wysokie ceny żywności w sklepach już dzisiaj budzą niepokój. Na spotkaniu będą omawiane przyczyny niedoboru żywności. Agresja Rosji na Ukrainę to tylko jeden z czynników, które destabilizują sytuację na rynku. To również rosnące ceny nawozów, warunki pogodowe i planowane na szczeblu unijnym ograniczenie produkcji rolnej oraz rosnące ceny energii. Jak informują samorządowcy, w trosce o bezpieczeństwo żywnościowe Polaków ludowcy już w styczniu złożyli projekt ustawy zakładającej dopłatę w wysokości 1000 zł do każdej zakupionej przez rolnika tony nawozów.

10 postulatów dotyczących pomocy polskiej wsi, które omawiane będą w najbliższą niedzielę:

  1. Odsunięcie w czasie wprowadzenia w życie Zielonego Ładu i ograniczeń w produkcji żywności
  2. Dopłata 1000 zł do tony nawozu
  3. Polska wieś zieloną elektrownią
  4. 0% VAT na polską, zdrową, tradycyjną żywność
  5. Większe środki na bioasekurację – walka z ASF
  6. STOP CPK – środki przeznaczone na transformację energetyczną
  7. Zielony targ w każdej gminie
  8. Odbiurokratyzowanie agencji rolnych i uwolnienie ziemi dla rolników
  9. Uruchomienie niewykorzystanych środków z PROW
  10. Przywrócenie systemów melioracji