Jeśli lubisz pisać i nie sprawia ci to większej trudności, a przy tym dobry humor nie jest ci obcy, weź udział w konkursie satyrycznym i wygraj atrakcyjne nagrody! Utwór można przesłać do 12 sierpnia.

Otwarty Konkurs Satyryczny, czyli „Satyra nad strugą” skierowany jest do osób w wieku powyżej 15 lat. Głównym zadaniem jest nadesłanie jednego, niepublikowanego w żadnej formie, dłuższego utworu o charakterze satyrycznym lub zestawu pięciu krótkich utworów, reprezentujących formy literackie takie jak: fraszki, limeryki, lepieje, moskaliki, onamudaje, altruitki, epitafia, odwódki czy biografioły. Tematyka utworów jest dowolna.

Gotowe utwory należy przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected] do 12 sierpnia 2022 r., do godz. 16:00. 

Podczas oceny utworów komisja konkursowa będzie brała pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność, kreatywność i sposób ujęcia tematu oraz walory literackie. Dla laureatów i osób wyróżnionych przewidziano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ponadto ich utwory ukażą się drukiem w publikacji pokonkursowej.

Uroczyste wręczenie nagród

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas I Festiwalu Poetyckiego Gminy Zambrów „Lira i satyra”, który odbędzie się 20 sierpnia 2022 r. 

Komu nie uda się przesłać pracy konkursowej może wziąć udział w Turnieju Jednego Wiersza, który został zaplanowany podczas trwania Festiwalu. W rywalizacji mogą wziąć udział autorzy, którzy przysłali swoje wiersze na konkurs „Satyra nad strugą”, jak i ci, którzy nie wzięli udziału w konkursie. 

Organizatorem Otwartego Konkursu Satyrycznego pod nazwą „Satyra nad strugą” jest Gminne Centrum Biblioteki, Kultury i Sportu w Osowcu we współpracy z lokalną poetką Urszulą Krajewską-Szeligowską, autorką inicjatywy lokalnej zgłoszonej do konkursu ogłoszonego w czerwcu br. przez GCBKiS.

Powodzenia i połamania pióra!