Piękna muzyka i choreografie, najbardziej popularne piosenki ludowe i zapierające dech w piersiach stroje z aż dwudziestu etnograficznych regionów Polski! Takiego popisu wizualno-muzycznego mogli wczoraj doświadczyć mieszkańcy Zambrowa.

26 sierpnia w Zambrowie wystąpił słynny Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zespół zawitał do miasta ze swoim sztandarowym przedstawieniem pt. „Kalejdoskop Barw Polski”.

Wydarzenie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem. Na trybuny stadionu, gdzie odbywał się koncert, przyszło bardzo dużo ludzi. Nie ma się co dziwić. 

W programie koncertu można było zobaczyć najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu – dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, a przede wszystkim Witolda Zapały, a także usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. Artyści zatańczyli poloneza, krakowiaka, oberka, mazura oraz kujawiaka. Pojawiły się również tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

Całym przedstawieniem dyrygował Jacek Boniecki. Za przygotowanie baletu odpowiadała Zofia Czechlewska, a chóru – Mirosław Ziomek.

Pani Danusia, mieszkanka Zambrowa świetnie podsumowała występ “Mazowsza”. Powiedziała, że nie było możliwe, żeby nie mogła przyjść na koncert tak słynnego zespołu, który kiedyś mogła oglądać tylko w telewizji. Tego dnia spełniły się jej marzenia. Mogła w końcu usłyszeć i zobaczyć zespół na żywo.