W ostatni weekend miał miejsce VI Festiwal Młodej Sceny Disco Polo, który odbył się w Porytem-Jabłoni. Zainteresowanie było ogromne, a zabawy co niemiara. Wszyscy wyszli z koncertów pozytywnie nastawieni. 

13 sierpnia na boisku wiejskim w Porytem-Jabłoni odbyło się huczne wydarzenie, jakim był VI Festiwal Młodej Sceny Disco Polo. Podczas imprezy na scenie zaprezentowało się dziewięć młodych zespołów i solistów disco polo z całego kraju: Love Story, Skvpievska, Alex z zespołu Oto Chodzi, Shock, Dżoana, Sam Plastik, Greso, Fajzer i Skorusa.

Zanim rozpoczęła się jednak muzyczna rywalizacja, publiczność wysłuchała krótkiego  koncertu zwycięzcy poprzedniej edycji festiwalu – zespołu Explozja. Następnie młodzi muzycy, biorący udział w festiwalu, wykonali po trzy utwory. 

Komisja powołana przez organizatora festiwalu zdecydowała, że w tym roku najlepszy okazał się zespół Skorusa. Drugie miejsce zajęła grupa Greso. Natomiast na ostatnim stopniu podium znalazła się Alex z zespołu Oto Chodzi. Ponadto przyznano wyróżnienia dla Love Story, Shock, Dżoana, Sam Plastic i Fajzer oraz nagrodę specjalną dla Natalii Skvpievskiej. Nagrody i statuetki wręczyli laureatom Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos i sponsor nagród Andrzej Mioduszewski. Najlepsze zespoły otrzymały również premie finansowe i szansę ponownego zaprezentowania się na scenie.

Do Porytem-Jabłoni zawitała także gwiazda wieczoru – zespół Playboys. Po znanym trio zaprezentowali się także zespół Discoboys.

Konkurs również dla mieszkańców

Warto wspomnieć, że w przerwie między kolejnymi koncertami rozegrał się konkurs dla uczestników imprezy. Trzech mieszkańców gminy Zambrów próbowało odpowiedzieć na pytania dotyczące gminy i sponsora. Jak się okazało, nie wszyscy znali prawidłowe odpowiedzi i szybko wyłoniono zwycięzcę – a raczej zwyciężczynię. Śmiechu i emocji było co niemiara.

Nieopodal sceny rozstawiono także stragany z zabawkami i balonami oraz małą gastronomią. Były też dmuchańce i ogródek piwny z grillem. Dzieci miały zatem możliwość rozrywki, a na zgłodniałych czekały pyszne smakołyki. Swoje stoiska miały również Koło Gospodyń Wiejskich „Jabłoneczki” z Porytego-Jabłoni i Koło Gospodyń Wiejskich ze Starego Laskowca.