22 czerwca 2024, miasto Zambrów miało zaszczyt gościć Wojowników Maryi z różnych regionów Polski na swoim boisku z syntetyczną nawierzchnią, gdzie odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej tej społeczności. Przed rozpoczęciem zawodów, uczestnicy wraz z rodzinami zjednoczyli się w modlitwie. Msza Święta o godz. 8:00 w kościele Ducha Świętego w Zambrowie, której przewodniczył ks. Robert Zieliński w asyście księży Jana i Arkadiusza, dała oficjalny początek wydarzeniu.

Przed Zambrowem, gospodarzami pierwszych trzech edycji Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Wojowników Maryi były miasta Przemyśl, Łódź oraz Harmęże, znajdujące się w pobliżu Oświęcimia. Teraz przyszedł czas na Zambrów, leżący w diecezji łomżyńskiej, aby gościć tę sportową imprezę. W zawodach wzięli udział gracze z takich miejscowości jak Kielce, Augustów, Ostrów Wielkopolski, Łódź, Bydgoszcz, Bełchatów, Rumia, Kraków, Warszawa, Siedlce, Rzeszów, Harmęże, Lublin i Wrocław. Uwagę przyciągało również uczestnictwo drużyny z Londynu, nadając zawodom międzynarodowy charakter.

Poprzedni dzień zakończył się triumfem drużyny z Londynu. Godnie stawiła czoła obrońcom tytułu – drużynie Wojowników Maryi z Harmęży koło Oświęcimia – i pokonała ich 2:1 w finałowym meczu. Przypomnijmy, że drużyna WM Harmęże zdobyła dwa ostatnie mistrzowskie tytuły i jej trzecie zwycięstwo umożliwiłoby jej stałe zatrzymanie przechodniego pucharu. Na trzecim miejscu podium znalazła się ekipa z Warszawy, która w swoim starciu okazała się lepsza od drużyny z Kielc.