Kolejny rok istnienia organizacji, która zasłynęła z niesienia pomocy potrzebującym – Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, jest już za nami. W tym roku, dokładnie 65 lat temu, powstała ta niezwykła inicjatywa, która z czasem przekształciła się w prawdziwy ruch społeczny. W uznaniu tego ważnego dla historii PCK wydarzenia, we wtorek odbyło się specjalne spotkanie dedykowane donatorom krwi. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w auli imienia Hanki Bielickiej, znajdującej się w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Podczas uroczystości Jerzy Cichowicz, prezes zarządu regionalnego PCK w Łomży, oddał hołd nieocenionej pracy i poświęceniu honorowych dawców krwi, podkreślając jednocześnie wagę i rolę jaką Polski Czerwony Krzyż odgrywa w reprezentacji tych osób na arenie krajowej.

– Spotkanie to jest dla nas okazją do tego, aby uhonorować naszych zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, wyrazić naszą wdzięczność za ich poświęcenie na rzecz społeczności i wręczyć im zasłużone odznaczenia oraz wyróżnienia – mówił prezes Cichowicz. – Ruch Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża pełni kluczową rolę w propagowaniu idei krwiodawstwa oraz organizacji akcji poboru krwi. Działamy, tworząc programy, które mają na celu zapewnić dostęp do tego cennego surowca dla tych, którzy go najbardziej potrzebują – dodał prezes łomżyńskiego oddziału PCK.