W ostatni weekend września (23-24), w siedzibie Zespołu Szkół im. Stefana Grota-Roweckiego, Zambrów stał się areną rywalizacji bokserskiej. Po raz pierwszy gospodarzem Turnieju o Puchar Starosty Zambrowskiego i Pas Marszałka Województwa Podlaskiego była ta miejscowość. Wsparcia organizatorom oraz zawodnikom udzielił Marek Olbryś, wicemarszałek regionu, który pojawił się na wydarzeniu z małżonką Bogumiłą.

Marek Olbryś wyraził swoje zadowolenie z doskonałej współpracy pomiędzy Województwem Podlaskim a Polskim Związkiem Bokserskim, a także jego lokalnymi oddziałami. Wyraził radość z faktu, iż mają okazję wspierać dyscyplinę sportową, która przyniosła Polsce wiele międzynarodowych laurów i medali. Podziękował za inicjatywę stworzenia nowego centrum bokserskiego w Zambrów. Z kolei Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, podkreślała rolę trenerów i nauczycieli w kształtowaniu postaw sportowych i życiowych młodzieży.

Nowy ośrodek bokserski został entuzjastycznie przyjęty przez burmistrza Zambrowa, Kazimierza Dąbrowskiego, który cieszył się z nowego punktu na sportowej mapie miasta. W rywalizacji, która trwała dwa dni i obejmowała ponad 20 walk, uczestniczyli miłośnicy boksu z Zambrowa. Ich inicjatywę wspierali doświadczeni działacze Polskiego Związku Bokserskiego.

Organizacja turnieju leżała w rękach klubu Hermes, na czele którego stoi Mateusz Gawęcki, wychowanek Zbigniewa Maleszewskiego, wiceprezesa Polskiego Związku Bokserskiego i prezesa struktur PZB w województwie podlaskim. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów podlaskich, a także goście z Ostrołęki i Raszyna. Maleszewski podkreślał, że turniej stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia poziomu wyszkolenia zawodników przed mistrzostwami Polski młodzików w Śremie i wyraził wdzięczność dla Urzędu Marszałkowskiego za wsparcie organizacyjne i finansowe.