Święto Kina to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję kinematografii. Tego dnia bilety na każdy seans będą kosztować tylko 10 zł. To znakomita okazja, aby wybrać się z całą rodziną na niedzielny seans.

Z okazji Święta Kina, już jutro, czyli 30 października we wszystkich kinach biorących udział w wydarzeniu bilety na każdy seans będą kosztować tylko 10 zł. W akcji bierze udział także Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. To właśnie tam warto wybrać się na niedzielne oglądanie filmów. Kino przygotowało trzy propozycje, specjalnie dla całych rodzin. 

O 14:30 na najmłodszych czekać będzie Kopciuszek i Kamień Życia. To inspirująca opowieść o sile przyjaźni i poświęceniu, a także odwadze i wytrwałości. Wszystko to okraszone wartką akcją i niebanalnym humorem.

Na 16:30 odbędzie się seans dla starszej widowni. Medjugorje to film dokumentalny opowiadający o słynnym objawieniu Matki Boskiej. To próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne.

Natomiast o 19.00 będzie można obejrzeć długo wyczekiwany film, jakim jest Ania. Ania to również dokument, opowiadający historię aktorki Ani Przybylskiej, która kilka lat temu zmarła przedwcześnie na raka. Ania jest filmem wzruszającym, a jednocześnie podnoszącym na duchu i pełnym optymizmu, dzięki głównej bohaterce. W filmie wykorzystano wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym.