Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej odbędą podróż po licznych szpitalach, hospicjach, domach pomocy i innych placówkach pomocy medycznej. Zawitają również do Zambrowa. 

5 listopada rozpocznie się peregrynacja relikwii błogosławionej Hanny Heleny Chrzanowskiej, czyli uroczyste przewożenie relikwii po diecezji łomżyńskiej. Błogosławione obiekty mają się pojawiać głównie w placówkach medycznych i pomocy społecznej. 

Do Zambrowa relikwie przyjadą 1 grudnia i pozostaną do 3 grudnia. Będzie je można zobaczyć w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. To doskonała okazja do modlitwy w intencji chorych i pracowników służby zdrowia.

Kim była Chrzanowska?

Błogosławiona Hanna Helena Chrzanowska to pielęgniarka i oddana działaczka charytatywna, która poświęciła swoje życie na służbie chorym i sierotom. Wysoko ceniona jest również jej aktywność na rzecz środowiska pielęgniarskiego. W 1937 roku przyczyniła się do założenia Katolickiego Związku Pielęgniarek Polskich. Aktywnie starała się o upowszechnienie sprawowania mszy św. w domu chorych oraz ich odwiedzin z wizytą duszpasterską.

W wielu inicjatywach na rzecz środowiska medycznego oraz środowiska chorych współpracowała z kard. Karolem Wojtyłą. Dla wielu katolików, Chrzanowska jest dzisiaj nie tylko orędowniczką dla chorych i cierpiących oraz służby zdrowia, ale jest także wzorem osoby poświęcającej się całkowicie posłudze najsłabszym i inspiracją dla współczesnych pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy i całego personelu medycznego.