Dnia 1 czerwca 2024 roku, w miasteczku Szumowo, doszło do incydentu na drodze S8. Samochód osobowy z nieznanych przyczyn zderzył się z barierkami ochronnymi, co spowodowało poważne komplikacje dla ruchu drogowego na tej trasie. Informacje na ten temat potwierdziła podkomisarz Marta Rodzik ze Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Z powodu tego zdarzenia, lewy pas jezdni w kierunku Białegostoku został całkowicie zamknięty. Sytuacja ta znacznie utrudniła ruch na tym odcinku drogi.

Na miejscu zdarzenia natychmiast rozpoczęto działania ratunkowe. W działaniach brał udział zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Szumowa oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Dodatkowo, wsparcie zapewniły dwa radiowozy z Komendy Miejskiej Policji w Zambrowie.

Głównym zadaniem ekip ratowniczych było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uporządkowanie jezdni. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.