Kolizja samochodowa miała miejsce w niedzielne popołudnie, 21 stycznia, około godziny 13. Doszło do niej na drodze krajowej numer 63 blisko miejscowości Osowiec leżącej w powiecie zambrowskim. W wyniku incydentu, droga pomiędzy Zambrów a Czyżew została całkowicie zamknięta ze względu na potrzebę interwencji służb ratunkowych.

Sierżant sztabowy Agnieszka Skwierczyńska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, poinformowała o zdarzeniu. Jak mówiła, informacja o zderzeniu dwóch aut osobowych wpłynęła do nich około godziny 13:30. Na szczęście, pomimo poważnego wyglądu zdarzenia, nikt nie odniósł poważnych urazów. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pierwotnie donosiła o dwóch poszkodowanych osobach. Jednak policja potwierdziła tylko jedną osobę, która została przewieziona do szpitala na badania. W finalnym bilansie zdarzenia, nikt nie doznał poważnych obrażeń, a incydent zakwalifikowano jako kolizję drogową.

Sierżant sztabowy A. Skwierczyńska dodała również, że mimo początkowej blokady, droga jest już przejezdna i ruch na niej został wznowiony.