W wyniku działań prewencyjnych przeprowadzonych przez policjantów z Zambrów, doszło do zatrzymania dwóch mieszkańców tego miasta. Oboje mężczyźni – 21-letni i 41-letni, zostali podejrzani o posiadanie substancji odurzających. Zarzuty w tej sprawie zostały już postawione, a teraz obu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce po zgłoszeniu naruszenia porządku publicznego. Policjanci, którzy interweniowali w jednym z bloków w Zambrów, natrafili na 21-latka. Mężczyzna wyraźnie nerwowo reagował na widok mundurowych, a jego ręce drżały. Te zachowania wzmogły podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić, czy nie ma on przy sobie zakazanych substancji. W kieszeniach młodego mężczyzny znaleziono foliowy pakunek zawierający susz roślinny, który po wstępnym badaniu okazał się być marihuaną.

Drugie zatrzymanie miało miejsce w mieszkaniu 41-latka. Policjanci, którzy przeprowadzali czynności w jego lokalu, natrafili na pakunek z białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina. W obu przypadkach mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków.