W ostatnich dniach, ochotnicze jednostki straży pożarnej działające na terenie powiatu zambrowskiego, zmagały się z nadmiernym obciążeniem pracą. Wszystko to z powodu panującej sytuacji pogodowej, która charakteryzowała się opadami mokrego śniegu oraz deszczem przy ujemnej temperaturze.

Te niekorzystne warunki atmosferyczne wywołały wiele problemów, które wymagały natychmiastowego zaangażowania strażaków-ochotników. Często byli oni wezwani do usuwania drzew i gałęzi, które pod ciężarem nagromadzonego śniegu przewracały się na drogi, blokując tym samym przejazd. Dodatkowo, upadające drzewa często uszkadzały linie energetyczne oraz dachy budynków.

Strażacy zostali również wezwani do pożaru ciągnika rolniczego, który wybuchł w miejscowości Sanie Dąb. Wśród jednostek, które brały udział w tych akcjach były między innymi Ochotnicza Straż Pożarna Stary Laskowiec, Ochotnicza Straż Pożarna w Zbrzeźnicy, Ochotnicza Straż Pożarna Szczodruchy, Ochotnicza Straż Pożarna Stary Skarżyn, Ochotnicza Straż Pożarna Kołaki Kościelne i Ochotnicza Straż Pożarna Tabędz. W akcjach udział brała również Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.