Gminne Przedszkole w Szumowie zaprosiło do siebie nietypowego gościa. Dzieci były bardzo podekscytowane, a same odwiedziny okazały się niezwykle pouczające. 

W ramach Światowego Dnia Zwierząt, przedszkolaków odwiedziła pani weterynarz Iza Grudzińska-Koda. Oprócz niej był jeszcze jeden niesamowity gość. Mama jednego z przedszkolaków – Maciusia, przyprowadziła ze sobą psa Kalę, dostojnego boksera. 

Celem wizyty było wytłumaczenie dzieciom, że zwierzęta to również istoty żywe, które należy pielęgnować i traktować na równi z ludźmi. Najmłodsi mogli się również dowiedzieć jak wygląda praca weterynarza, jak dbać o swoje zwierzątka domowe oraz jak nauczyć się z nimi porozumiewać. Ważnym elementem spotkania było przedstawienie humanitarnej postawy w stosunku do zwierząt, nie tylko do psów czy kotów.

Pani Iza Grudzińska-Koda wytłumaczyła również jak zachowywać się gdy ma się do czynienia z obcym psem.Uświadomiła dzieciom, że nieodpowiednie zachowanie może doprowadzić do niepożądanych skutków, na przykład zaatakowania przez zwierzę. Przedszkolaki bardzo czynnie i chętnie brały udział w zajęciach – dopytywały się o swoje pupile i dzieliły się ogólnymi uwagami na temat zwierząt. W ramach podziękowania i pożegnania, sześciolatki zaśpiewały i zatańczyły. 

Było to bardzo uczące i zapadające w pamięć spotkanie, które, nauczycielki mają nadzieję, pozostanie z wychowankami na długo. A Kala? Była bardzo grzeczna i niezwykle szczęśliwa, że może przebywać w tak gwarnym i wesołym środowisku.