Każdy wie, że krew jest niezbędnym składnikiem naszego organizmu, który m.in. dostarcza odpowiednie składniki odżywcze narządom w całym organizmie. To właśnie dlatego sieć naczyń krwionośnych w ciele człowieka jest tak rozległa.

Niestety, tak jak inne narządy w ciele, tak również krew czasem psuje się i nie spełnia przypisanych funkcji. Wtedy potrzebna jest nowa, zdrowa krew od innych osób, które mogą ją dać. Stąd właśnie wzięło się krwiodawstwo.

Wiktor Stępień z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zapolu otrzymał nową krew

Wiktor to młody, ambitny  i pełny życia chłopak, który służy w OSP w Zapolu. Ma on ogromną wolę i chęć do życia, jednak nowotwór szpiku kostnego odpowiadającego za tworzenie nowych krwinek, skutecznie utrudnia mu życie. Aby wygrać potrzebna jest mu przede wszystkim nowa, zdrowa krew.

To właśnie dla niego w ostatni czwartek 52 funkcjonariuszy oddało krew w Czerwonym Borze.

Była to kolejna akcja oddawania krwi organizowana przez Zakład Karny w Czerwonym Borze oraz Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

W efekcie dzięki akcji udało się uzyskać dokładnie 23,4 litry krwi. Wśród dawców oprócz wspomnianych wcześniej funkcjonariuszy znaleźli się także przybyli do Czerwonego Boru na staż studenci Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Dzięki tak dużej aktywności i chęci pomocy, pobity został rekord krwiodawstwa w ciągu jednej, jednorazowej akcji.