Dwa dni temu, dokładnie 14 sierpnia 2021 roku, w ramach VI Święta Gminy Zambrów, na boisku miejskim w miejscowości Poryte-Jabłoń, odbył się V Festiwal Młodej Sceny Disco Polo.

Świetny klimat, wspaniałe emocje, różne zespoły

Jak to zwykle bywa na tego typu wydarzeniach, wszyscy bawili się świetnie, a ogromne, pozytywne emocje czuć było zarówno na scenie, jak i pod nią. Z pewnością jest to kolejny festiwal, o którym uczestnicy będą pamiętać przez bardzo długi czas.

W festiwalu udział wzięło siedem różnych zespołów discopolowych oraz solowych wykonawców z całej Polski: Explozja, Faustii, Adamus, Love Story, Natalia Skupiewska, a także NEF i Hadżi & Dżoana.

Rywalizacji w trakcie zabawy nie brakowało ani muzykom, ani uczestnikom bawiącym się w rytm muzyki pod sceną.

Nagroda dla najlepszego muzyka V Festiwalu Młodej Sceny Discopolo

Wszyscy wykonawcy walczyli między sobą o pierwsze miejsce w rankingu spośród wszystkich siedmiu zespołów. Główną nagrodą były statuetki, które wręczali artystom osobiście Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Jolantą Wielgat oraz sponsorem nagród Andrzejem Moduszewskim.

Według komisji powołanej przez organizatora całego wydarzenia, najlepszym zespołem tego wieczoru był zespół Explozja. Ponadto, najlepsze zespoły oprócz statuetek mogły liczyć także na nagrody pieniężne oraz szansę ponownego wystąpienia na scenie.

Konkursy dla uczestników

Organizatorzy pamiętali także o uczestnikach koncertów, którzy również mieli szanse na zdobycie nagrody. W trakcie przerw między kolejnymi występami, dziesięciu mieszkańców gminy Zambrów rywalizowało między sobą odpowiadając na pytania związane z Zambrowem i całą gminą (o dziwo nie zawsze padały prawidłowe odpowiedzi).

Zwyciężczynią konkursu okazała się mieszkanka gminy, która w nagrodę za najlepszą znajomość regionu otrzymała pralkę automatyczną.

Największa atrakcja wieczora

Największą atrakcją, a jednocześnie punktem kulminacyjnym całego wydarzenia był występ jednych z największych gwiazd Disco Polo. Przed publicznością wystąpił Mateusz M Maciąg, Jorrgus oraz 4EVER.