Cezary Karwowski zagrał w sali koncertowej PSM w Zambrowie. Pochodzący z Białegostoku student drugiego roku studiów magisterskich, który odbywa naukę za granicą, dał niesamowity fortepianowy występ.

Recital fortepianowy Cezarego Karwowskiego odbył się 25 listopada w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z trwającym mieście VIII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Witolda Lutosławskiego. 

Cezary Karwowski urodził się 6 października 1998 roku. Aktualnie jest studentem drugiego roku studiów magisterskich w klasie fortepianu prof. Bradleya Bolena w Baylor University School of Music w Waco (Texas, USA). W 2020 roku ukończył studia licencjackie  z wyróżnieniem, w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. dra hab. Roberta Marata i klasie kameralistyki prof. dra hab. Witolda Holtza. Karwowski jest także absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. dra hab. Roberta Marata i klasie kameralistyki prof. Macieja Krassowskiego.

Podczas czwartkowego wieczoru młody pianista zagrał piękne wykonania utworów Fryderyka Chopina – Mazurek a-moll op. 17 nr 4; Etiuda a-moll op. 25 nr 11, Polonez – Fantazja As-dur op. 61, Rondo a’la Mazur op. 5, Francisa Poulenca – Melancolie FP105, oraz J.P. Rameau – Suita D-dur, RCT3 Les Cyclopes. Koncert został nagrodzony gromkimi brawami. 

Talent jakich mało

Cezary Karwowski zawdzięcza swój talent ciężkiej pracy, a także wsparciu wybitnych pedagogów. Gdyby nie te dwa czynniki nie osiągnąłby tyle w tak młodym wieku. Pianista jest laureatem wielu nagród międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów zarówno jako solista, jak też w zespołach kameralnych. Do najważniejszych należą: I miejsce w w Texas MTNA Piano Competition – Young Artist Performance (USA, 2021) oraz I miejsce i nagrody specjalne w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Gloria Artis w Wiedniu (Austria, 2019). Brał czynny udział w seminariach prowadzonych przez wybitnych pianistów i pedagogów, takich jak: Andrzej Jasiński, Maria Szwajger-Kułakowska, Marcin Sikorski czy Kevin Kenner. 

O osiągnięciach Karwowskiego można dużo pisać. Warto jeszcze wspomnieć, że ma za sobą koncerty w takich miejscach jak Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Miasta Łodzi, Archikatedra Łódzka, Ratusz w Białymstoku, Galeria Sleńdzińskich w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny w Warszawie oraz wiele, wiele innych.

Młodemu pianiście życzymy powodzenia w rozwijaniu kariery oraz częstym odwiedzić na rodzime Podlasie.