Malarka z Podlasia zaprezentowała swoje obrazy w zambrowskiej galerii. Jak sama mówi “w każdej pracy trzeba znaleźć coś, co w duszy gra”.

24 września 2021 roku w Galerii Sztuki Labirynt Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie odbył się wernisaż prac Krystyny Kunickiej. Malarka zaprezentowała dzieła z ostatnich pięciu lat. Tematyka i forma jej malarstwa jest zróżnicowana. Można było podziwiać klimatyczne pejzaże, jak i bardziej wyobrażeniowe, pełne przenośni obrazy. Artystka uważa, że podczas tworzenia sztuki trzeba pokazać emocje, które się przeżywa w trakcie malowania czy rysowania. Każda chwila zawiera jakąś emocję. Kunicka tworzyła obrazy w domu oraz plenerze, dlatego też przedstawienia znacznie się od siebie różnią.

Krystyna Kunicka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Wydziału Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom obroniła w 1989 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Zajmuje się realizacją i koordynacją plenerów malarskich, a także projektów z zakresu plastyki i animacji kulturalnej oraz rękodzieła ludowego, kultywujących tradycje narodowe. Prowadziła także zajęcia z plastyki i rękodzieła oraz szkolenia dla nauczycieli i instruktorów. Włączyła się w tworzenie Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury w Białymstoku,  a teraz pracuje jako kierowniczka Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

Swoje prace prezentowała na licznych wystawach, między innymi w Supraślu, Białymstoku, Białowieży oraz Sokółce. W 2002 roku zdobyła nagrodę Ministra Kultury w dziedzinie animacji kultury, a w 2007 r. została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury.

Serdeczne gratulacje dla Pani Krystyny. Życzymy niesłabnącej inspiracji i talentu.