Radni sejmiku województwa podlaskiego wybrali nowego wicemarszałka. Został nim Sebastian Łukaszewicz, który pełnił funkcję radnego województwa od 2018 roku.

Nowego wicemarszałka wybrano podczas obrad XL nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa podlaskiego, które odbyły się w czwartek, 3 marca. Sebastian Łukaszewicz uzyskał 15 głosów poparcia radnych i 14 głosów sprzeciwu.

Nowy wicemarszałek bardzo dziękuje za okazane zaufanie i obiecuje, że będzie ciężko oraz uczciwie pracować na rzecz województwa podlaskiego. Jak zaznacza, przyjdzie czas na rozliczenie jego kadencji, więc nie może spocząć na laurach. 

Kim jest Sebastian Łukaszewicz?

Łukaszewicz urodził się 9 lutego 1991 r. Studiował filologię francuską z językiem hiszpańskim oraz bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jest także absolwent studiów MBA. 

W latach 2015-2018 był doradcą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie odpowiadał m.in. za współpracę z samorządami i organizacjami pozarządowymi, szczególnie tymi z województwa podlaskiego. Był również członkiem Rady Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Od 2018 r. zasiada na stanowisku radnego województwa podlaskiego. W ostatnich wyborach samorządowych otrzymał 10 tys. głosów.

Miejmy nadzieję, że Łukaszewicz spełni się w roli nowego wicemarszałka i wniesie duży wkład w rozwój województwa podlaskiego. 

Więcej informacji w Podlasia można znaleźć na naszepodlasie.pl