Województwo podlaskie wspiera artystów i młodych twórców przyznając stypendia. Wśród nagrodzonych znalazła się Julia Stańczyk z I LO w Zambrowie.

Na Podlasiu rozdano stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Podlaskiego w piątek, 21 stycznia. Stypendia otrzymały 24 osoby dorosłe i aż 150 dzieci. Łącznie na wynagrodzenia artystyczne przeznaczono prawie 690 tys. złotych.

Wśród beneficjentów po raz drugi znalazła się Julia Stańczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. Julia jest długoletnią tancerką KTT „AKAT” w Łomży zrzeszonego w Federacji Tańca Sportowego z siedzibą w Elblągu. Dziewczyna osiąga bardzo dobre wyniki taneczne oraz odniosła wiele sukcesów na ogólnopolskich i mistrzowskich turniejach tanecznych. Obecnie jest jedną z czołowych zawodniczek województwa podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim. W ramach stypendium młoda tancerka co miesiąc będzie otrzymywać 250 złotych wsparcia.

Jak podkreślił marszałek Artur Kosicki, wspieranie przedsięwzięć kulturalnych jest dla obecnego Zarządu Województwa sprawą bardzo ważną. Zarząd pragnie, aby z roku na rok stypendystów było coraz więcej.

Julii Stańczyk należą się serdeczne gratulacje i życzenie dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.