Klub Miłośników Motocykli „Żubr” w Zambrowie już po raz trzynasty zaprasza do oddania krwi wszystkich motocyklistów oraz mieszkańców Zambrowa i regionu. Ta prosta i krótka czynność może uratować życie wielu osobom.

Już w następną sobotę, 4 czerwca w Zambrowie odbędzie się zbiórka krwi organizowana przez Klub Miłośników Motocykli „Żubr”. Nie jest to lokalna inicjatywa, a ogólnopolska akcja „MotoSerce”, w ramach której motocykliści oddają krew i do tego samego zachęcają innych.

Zbiórka krwi „MotoSerce” odbędzie się w godzinach 10:00 – 15:00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego 6A oraz w punkcie mobilnym – krwiobusie umiejscowionym na parkingu przed szkołą. Jak zapowiadają organizatorzy, na uczestników czekają upominki.

Warto zaznaczyć, że podczas akcji będzie również prowadzona zbiórka do puszek na chorego na SMA 2 (rdzeniowy zanik mięśni) Filipka Nowackiego. Warto przygotować, nawet najdrobniejsze sumy, w gotówce. 

Przypomnijmy, że krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18. do 65. lat. Chcąc wziąć udział w zbiórce należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza. Do akcji nie będą dopuszczone osoby chore na serce, cukrzycę i inne dolegliwości związane z przyjmowaniem leków. 

Warto pamiętać, że oddanie chociaż odrobiny swojej krwi, może uratować wiele istnień. Jeśli nie masz planów na sobotę, warto wybrać się na zbiórkę!